Na PlayStation Blog pojawiła się dziś zapowiedź ciekawej, choć niewielkiej produkcji niezależnej. Aces of Luftwaffe będzie prawdziwym powrotem do korzeni, zarówno pod względem wizualnym, jak i gameplayowym. W grze wcielimy się w pilota samolotu, który nieustannie leci w kierunku prawej strony ekranu. I jak możecie się domyśleć, na naszej drodze spotkamy setki przeciwników.

Za stworzenie gry odpowiada niewielkie studio – HandyGames, tworzące przede wszystkim produkcje na platformy mobilne. Również Aces of Luftwaffe wywodzi się ze smartfonów, grę możecie pobrać zupełnie za darmo ze sklepu GooglePlay i samemu przekonać się, czy warto zwrócić na ten tytuł uwagę. W grze wcielimy się w rolę aliantów, przeciwnikami będą zaś Niemcy (funny fact, developerzy pochodzą z Niemiec). Do naszej dyspozycji oddane zostaną trzy samoloty oraz trzech pilotów, różniących się umiejętnościami.

Wykonywane przez nas misje obfitować będą nie tylko w oponentów, ale też w szereg powerupów, które tymczasowo zwiększą naszą siłę ognia. Oprócz tego, za zebrane punkty będziemy mogli na stałe ulepszyć nasze samoloty.

Aces of Luftwaffe zapowiedziano póki co jedynie na konsolę PlayStation 4. Developerzy stwierdzili jednak, że przyjrzą się możliwości stworzenia portu także na PlayStation Vita.

Premiera gry już w przyszłym tygodniu, a konkretnie 25 lutego. Cena Aces of Luftwaffe to zaledwie 4,99 Euro.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty