Wszystkie dotychczasowe odsłony serii Batman: Arkham były przeznaczone dla nastolatków – w amerykańskim systemie ESRB miały kategorię T – Teen. Niedawno zapowiedziano, że najnowsza część, czyli Batman: Arkham Knight ma jednak otrzymać kategorię wiekową M – Mature, czyli dla osób dorosłych. Szybko zaczęto snuć domysły na temat tego, co w grze się wydarzy. Dziś na stronie ESRB pojawiła się krótka notka, wyjaśniająca powody takiej decyzji.

Jak wynika z informacji na stronie ESRB, w grze pojawi się kilka scen nieco odstających od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie odsłony serii. W Batman: Arkham Knight pojawią się sceny tortu, w tym jedna z użyciem kół Batmobila. Nie zabraknie też widoku krwi i brutalnych ciosów kończących walki, tradycyjnie już pokazywanych w zwolnionym tempie. W scenkach przerywnikowych uświadczymy też strzelanie do nieuzbrojonych cywili.

Wygląda na to, że Batman: Arkham Knight będzie faktycznie najbardziej brutalną odsłoną serii. To jednak bardzo dobra wiadomość – Rycerz z Gotham jest jednym z najmroczniejszych bohaterów komiksowych i miło będzie zobaczyć grę jak najbardziej wierną komiksowym realiom.

Premiera gry Batman: Arkham Knight 2 czerwca na PC, PS4 i XBO.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty