Swego czasu na naszych łamach pojawiła się recenzja Mars: War Logs, niskobudżetowej, aczkolwiek całkiem przyzwoitej gry RPG w klimatach sci-fi. Odpowiedzialne za ten tytuł studio Spiders nie spoczęło na laurach i pracuje nad kolejną produkcją – Bound by Flame.

3
Gra ta, podobnie jak poprzednik będzie RPG, tym razem jednak mającej miejsce w świecie fantasy. Przyjdzie nam wcielić się w najemnika, opętanego przez ognistego demona. Taki stan rzeczy sprawia, że gra da nam kilka możliwych dróg rozwoju – możemy poddać się demonicznym mocom lub odrzucić je i pozostać człowiekiem. Każda z dróg będzie wiązała się nie tylko z innymi umiejętnościami, ale też niesie ze sobą zmiany wyglądu naszej postaci, co nasuwa skojarzenia z serią Fable.

1

W Bound by Flame pojawi się też obszerna customizacja postaci, będziemy mogli wybrać płeć, wygląd poszczególnych elementów twarzy itd. Każda ze zmian będzie miała też wpływ na to, jak zmieni się nasz bohater podczas ulegania demonowi. Dopełnieniem wszystkiego jest system craftingu, dzięki któremu możemy tworzyć i udoskonalać zbroje i bronie.

2

Oczywiście, porządny RPG nie może obejść się bez obszernego bestiariusza. W Bound by Flame przyjdzie nam walczyć z typowymi dla fantastyki przeciwnikami – smokami, liszami, nieumarłymi itd. Wrogowie mają różnić się nie tylko wyglądem, ale również zachowaniem i umiejętnościami, co będzie wymuszało na nas dostosowywanie naszej taktyki i sprawiało, że każde ze starć będzie inne od poprzedniego.

W Bound by Flame przyjdzie nam zagrać dopiero na początku przyszłego roku. Póki co zapowiada się jednak na smakowity mix Fable i Dark Souls

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty

2 komentarze

  1. malapert

    Jakkolwiek nie jestem wielkim fanem fantastyki, tak Bound by Flame zaciekawiło mnie, to muszę przyznać. Premiera nie jest aż tak daleko, więc nie wiem dlaczego „dopiero” 😛 No chyba, że to oznaka Twojego oczekiwania na ten tytuł to wtedy zrozumiem 😀 Sam w sumie jestem ciekaw jak to wyjdzie. Pozostaje mieć nadzieję, że niczego nie zepsują.

    • Paweł Krzystyniak

      Przyznam szczerze, że o tytule więcej się dowiedziałem dopiero przy publikacji newsa, do tej pory kojarzyłem tylko z nazwy. No ale faktycznie – zapowiada się całkiem przyjemnie.