Ucieczka z dzikiego zachodu do współczesnego Meksyku, była bardziej przykra dla serii Call of Juarez, niż nagłe spotkanie się uciekającego przed detektywami Pinkertona zbira, który przez to, że oglądał się za siebie wpadł na jedyny rosnący na tym obszarze półtora metrowy kaktus.

Minęło już jednak trochę czasu, igły zostały wyjęte i czas rozpocząć nową przygodę na dzikimi zachodzie w Call of Juarez: Gunslinger. Kolejna odsłona, stawiająca na jeszcze więcej akcji opowie nieznane historie z życia rewolwerowców jak: Billy Kid, Jesse James czy Pat Garett. Na początek krótka filmowa zapowiedź, po której jest niemal pewne, że przelane zostanie dużo krwi.

[youtube id=”S06VQwP5bzk” width=”600″ height=”350″]

Ależ ta pani miała opięty gorset, normalnie jak…Wracając do tematu. Gunslinger zostanie wydany na PC oraz inne platformy w cyfrowej dystrybucji. W sieci już pojawiły się dywagacje iż sugeruje to niski budżet dla tytułu. Za wcześnie jednak, żeby prowadzić dyskusje na ten temat, a do premiery jest jeszcze trochę czasu, bowiem gra ma pojawić się na początku 2013 roku. Gampelay ma bazować na Więzach Krwi, które w mojej opinii były najlepszą odsłoną serii. Będzie dużo strzelania, dodatki typu bullet time, ulepszenia broni i oczywiście dużo krwi.

Na temat fabuły powiedziano póki co jeszcze nie wiele, ale opowie ją tajemniczy narrator, a my na swojej drodze spotkamy osławionych na dzikim zachodzie zbirów. Przygotowywane scenariusze misji w oparciu o chociażby wspomnianego na filmie Butch’a Cassidy mogą być bardzo ciekawe, gdyż życiorysy poszczególnych rewolwerowców obrosły mitami jak złoto Juareza.  Jedno jest pewne, powrót do korzeni serii, to pierwszy krok zrobiony we właściwym kierunku – czekamy co będzie dalej.

Call of Juarez Gunslinger

Call of Juarez Gunslinger

O Autorze

Podobne Posty