Opublikowane w zeszłym roku P.T było świetnym sposobem na ujawnienie Silent Hills. Zapowiedź tego tytułu, chociaż nie była niczym więcej, a jedynie krótkim teaserem, wywołała entuzjazm u fanów serii. Duża w tym zasługa dwóch osób, biorących udział w procesie produkcji – Guillermo del Toro i Hideo Kojimy. Niestety, po ostatnich problemach na linii Konami – Kojima nie wiadomo jaki los czeka ten tytuł…

Przypominamy, że obie strony potwierdziły, że pracę nad Metal Gear Solid V: The Phantom Pain nadal są prowadzone i gra ukaże się tak jak planowano, we wrześniu tego roku. O Silent Hills nie było wiadomo nic, do dzisiaj. Redaktorzy serwisu Gamespot zauważyli, że z oficjalnej strony gry zniknęło logo Kojima Productions. Aktualnie widoczny jest tam jedynie logotyp firmy Konami.

Co może to oznaczać? Cóż, oficjalna odpowiedź Konami jest taka, że struktura firmy staje się bardziej scentralizowana, stąd brak informacji o „mniejszych” studiach. Przyznajcie sami, że to bardzo wymijające i dyplomatyczne stwierdzenie.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/silent-hills-pt-website-removes-kojima-productions/1100-6426298/

 

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty