Wczoraj ogłoszono gry, które trafia w marcu do usługi Games with Gold. Trzeba przyznać, że Microsoft miał gest, bowiem posiadacze konsol tej firmy dostaną trzy świetne tytuły – Bioshock Infinite, Tomb Raider i Rayman Legends. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na ruch konkurencji. Póki co jednak Sony milczy i nie udostępniło informacji na temat produkcji, które pojawią się w PS Plus na marzec 2015.

Są jednak plotki, wśród których wymienia się przede wszystkim dwie pozycje – Helldivers i OlliOlli 2. Obie gry mają zadebiutować 4 marca, czyli w dzień aktualizacji kolekcji darmowych gier. Niestety, developerzy ze studia Arrowhead Games poinformowali dziś, że ich produkcja, czyli wspomniane Helldivers do Plusa nie trafi, przynajmniej na razie. Myślę jednak, że spokojnie można założyć, że nowa gra o jeździe na deskorolce od studia Roll7 będzie dostępna dla Plusowiczów – nie ogłoszono jeszcze jej ceny, data premiery się zgadza, a więc wszystko pasuje.

Co jednak z pozostałymi platformami? Tu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Posiadacze PlayStation 3 mogą w zasadzie dostać wszystko – biblioteka gier jest ogromna i ciężko cokolwiek obstawiać. Jeśli jednak miałbym zaryzykować, to oddałbym swój głos na Ni No Kuni: Wrath of the White Witch. Gra była już dość często przeceniana, zebrała świetne oceny i wydaję się być idealnym kandydatem do pojawienia się w tej usłudze. Jako drugą z gier widziałbym Saints Row 4 lub Batman: Arkham Origins. Obie gry nie są już najnowsze, ale zapewniają sporo zabawy, a więc czemu nie?

Vita mogłaby dostać Tearaway, chociaż to nadal jeden z głównych system-sellerów. Mimo tego, produkcja od Media Molecule była (lub nadal jest) dostępna za około 30 zł. Skoro doczekała się takich obniżek, to pojawienie się jej w Plusie wydaję się być kwestią czasu.

Ogłoszenia gier na marzec powinniśmy się spodziewać jeszcze w tym tygodniu. Fred Dutton z SCEE poinformował na swoim Twitterze, że obecnie trwa dopinanie wszystkiego na ostatni guzik i do ujawnienia 6 „darmowych” produkcji zostało naprawdę mało czasu.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty