Mogłoby się wydawać, że cyfrowe wersje gier powinny być tańsze. Nie ma tu przecież potrzeby tworzenia fizycznych kopii gry, nie trzeba też liczyć się z kosztami magazynowania nośników. Niestety, praktyka pokazuje (zwłaszcza w przypadku gier konsolowych), że za wersje digital niejednokrotnie trzeba zapłacić o kilkadziesiąt złotych więcej, niż kupując grę w pudełku. Czasami pojawiają się jednak miłe niespodzianki, takie jak cyfrowa edycja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Gra dostępna jest w PlayStation Store za 206,90 zł, czyli nieco taniej niż wydanie pudełkowe. Jeszcze lepszą ofertę otrzymali posiadacze konsol Microsoftu. Jeśli jesteście abonamentami usługi Xbox Live Gold, to grę Wiedźmin 3: Dziki Gon na Xboksa One kupicie już za 186,29 zł. Z kolei za 276,29 zł można nabyć wydanie z dostępem do dwóch przyszłych rozszerzeń, czyli Serce z Kamienia oraz Krew i Wino.

Czy warto kupić Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji cyfrowej, za taką cenę? Cóż, jeśli nie zależy wam na wydaniu pudełkowym i dodawanym do niego steelbooku, to jest to całkiem przyzwoita oferta, dzięki której możecie zaoszczędzić nieco pieniędzy. Ja jednak zostanę przy swoim egzemplarzu kolekcjonerki, a gdybym go nie zamówił, to pewnie dołożyłbym te kilkanaście złotych na pudełko. Dlaczego? Po prostu – lubię mieć co postawić na półce. 😉

Premiera gry już 19 maja.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty