Wczoraj zamieszczałem na Hol-Games długi gameplay z Dark Souls 2: Scholar of the First Sin, a już wypadałoby napisać o oficjalnej premierze gry…Dziś na rynku zadebiutowała ta nieco odświeżona wersja gry, jednocześnie po raz pierwszy zahaczając o konsole nowej generacji. Dlaczego użyłem sformułowania „nieco odświeżona”? Cóż, ilość wprowadzonych zmian nie jest powalająca, chociaż mimo wszystko warto się tym wydaniem zainteresować.

Po Dark Souls 2: Scholar of the First Sin powinny przede wszystkim sięgnąć osoby, które wcześniej w ten tytuł nie grały. Jest to wydanie kompletne, a więc zawierające wszystkie wydane do tej pory dodatki DLC, a także odrobinę nowej zawartości. Ulepszono też grafikę, a posiadacze PlayStation 4 i Xboksów One będą mogli grać w pełnym 1080p i przy 60 klatkach na sekundę. Jeśli ukończyliście grę na PC lub poprzedniej generacji konsol, to wydaję mi się, że Scholar of the First Sin możecie sobie na ten moment odpuścić.

Tworzone przez osławioną firmę FROM SOFTWARE „Scholar of the First Sin” jest najpełniejszym doświadczeniem Dark Souls II, dodając do jednej z najwyżej ocenianych gier 2014 roku nie tylko trzy dotychczasowe dodatki: Korona Pogrzebanego Króla (Crown of the Sunken King), Korona Starego Żelaznego Króla(Crown of the Old Iron King) i Korona Króla Kości Słoniowej (Crown of the Ivory King), ale też dużo nowej zawartości. Fabuła gry została wzbogacona o nowe wydarzenia i nowe niezależne postacie, a szeregi wrogów zostały wzmocnione o jeszcze bardziej niebezpiecznych przeciwników. Tytuł wykorzystuje również moc drzemiącą w PlayStation 4, Xbox One i komputerach z DirectX11, wprowadzając ulepszoną grafikę oraz kilka wyjątkowych usprawnień dla wyszczególnionych platform.

Dark Souls II: Scholar of the First Sin jest również dostępne na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC z DirectX9. Ta wersja zawiera wszystkie trzy dodatki: Korona Pogrzebanego Króla (Crown of the Sunken King), Korona Starego Żelaznego Króla (Crown of the Old Iron King)  i Korona Króla Kości Słoniowej (Crown of the Ivory King), jak również aktualizację w wersji 1.10, która wprowadziła nową zawartość, razem z nowymi postaciami NPC oraz rozbudowaną fabułą, wydarzeniami w grze, ulepszonym balansem i funkcjonalnością dopasowania graczy online.

źródło: informacja prasowa firmy Cenega

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty