Przyznam się bez bicia, że zdążyłem już zapomnieć o Dead Island 2. O grze nagle zrobiło się cicho, pomimo premiery planowanej na pierwszą połowę tego roku. Nie dostaliśmy ani informacji na temat konkretnej daty debiutu, ani też o planowanej od dawna becie. Teraz już wiemy dlaczego – premiera została przesunięta na rok 2016…

Powód podany przez developerów jest taki sam, jak zwykle – chęć dopracowania gry. Twórcom zależy na tym, aby gra spełniła oczekiwania fanów poprzedniego Dead Island, a więc zamierzają wypełnić tę produkcję po brzegi treścią – począwszy od zróżnicowanych postaci, poprzez przeciwników i lokację. Nieoficjalny powód opóźnienia premiery Dead Island 2 może być jednak nieco inny… Na początku roku zadebiutowało polskie Dying Light i nadal dobrze się sprzedaję, przez co stanowi poważną konkurencję dla innej gry o zombie.

Przypominamy – Dead Island 2 nie tworzy Techland, a niemieckie studio Yager Entertainment. Gra ma trafić na PC, PS4 i Xboksa One.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty