Wczoraj z ciekawości poszedłem do Empiku, zobaczyć na jakieś fajne okazje z kolekcji Classic Games. Zaraz przy wejściu oczywiście powitało mnie stanowisko Bestsellerów, na pierwszym miejscu ku mojemu miłemu zaskoczeniu, znajdowała się polska produkcja Dead Island. Po powrocie do domu na mojej skrzynce mailowej, czekała na mnie informacje od Techlandu na temat sprzedaży gry.

Zombie przygodą na wyspie Banoi, zainteresowało się milion graczy z całego świata. „Wyniki te pochodzą z serwisu VGChartz.com, który na bieżąco monitoruje sprzedaż tytułów na całym świecie. Wiemy również, że serwis ten nie jest w stanie w pełni monitorować wyników sprzedaży zaraz po premierze, tak dokładnie jakbyśmy tego chcieli. Nieoficjalnie, według naszych estymacji, możemy aktualnie liczyć na ponad 1,5 milionów sprzedanych kopii na wszystkie 3 platformy, na których wychodziła gra: Microsoft Xbox 360, Sony Playstation3 i PC. Na pełniejsze wyniki będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Wiemy jednak, że nasza gra okazała się ogromnym sukcesem kasowym – planowaliśmy sprzedać w ciągu pierwszego roku 2 mln sztuk, a w ciągu całego życia produktu 2,7 mln sztuk. Jak widać nasze założenia prawdopodobnie zostaną przekroczone.” – tłumaczy Tomasz Gawlikowski z firmy Techland

Trzeba dodać, że twórcy spodziewają się w niedługim czasie kolejnych wzrostów sprzedaży, gdyż gra ma przed sobą premierę na rynku Japońskim. W trawie piszczy, że firma Lionsgate wykupiła prawa do tytułu. Wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas zaczną się przygotowania do kręcenie filmy na podstawie gry.

O Autorze

Podobne Posty