Trzecia część sagi, w której będziemy musieli się ponownie zmierzyć się z pomiotami piekieł zbliża się do nas wielkimi krokami. Prawdopodobnie nie zdążymy odpocząć jeszcze po Wiedźminie, by w sierpniu doczekać się kolejnej mega-premiery.

Zło nie umiera nigdy. To przesłanie towarzyszy wszystkim seriom od 1996 roku. Od wydarzeń przedstawionych w drugiej części minęło 20 lat. Podczas gdy wszyscy już zapomnieli o tym co wydarzyło się przed laty, jedna osoba na ziemi, zakonnik Deckard Cain (ten gość jest nieśmiertelny) cały czas wspomina przeszłe dni i wraca do przeklętego miasta Tristram. Tak mniej więcej rozpoczyna się fabuła gry.

Diablo-3-wymagania
Idea gry nie zmieniała się, przyjdzie nam stoczyć znowu setki batalii jako przedstawiciel jednej z klas. Do wyboru mamy pięć postaci, Barbarzyńce znanego z drugiej części, Wizzarda który ma zręcznie posługiwać się magią, Monka czyli połączenie dwóch poprzednich klas, Deamon Huntera, który jest połączeniem amazonki i zabójczyni, Witch Doctora posługującego się magią ziemi, nazywanego inaczej szamanem. Każda z postaci będzie posiadać oczywiście swoje unikatowe umiejętności, dzięki którym będziemy musieli odnaleźć się w potyczkach z wszelkim złem

To co wyróżniało Diablo III od innych gier RPG, to ładowanie różnorodnych obszarów, serwując graczom zawsze inną mapę. Tak też ma być w tym przypadku, jak zapewniają producenci, nacisk na ten aspekt ma być położony jeszcze bardziej w najnowszej odsłonie. Rozwój postaci w grze ma być także znacznie rozbudowany w stosunku do modelu jaki mieliśmy dostępny w poprzedniej odsłonie, a ma to zapewnić system run.
Diablo-3-pc

Zmianie ulegnie także grafika, nowy silnik gry ma zagwarantować świeżość i jakość dla tytułu. System graficzny da nam większą możliwość interakcji ze środowiskiem, dzięki czemu będziemy mogli używać elementów otoczenia do walki. Poza tym pojawią się także momenty, które pozwolą nam wspomnieć wspaniałe chwilę jakie przeżywaliśmy w czasie kampanii w poprzednich odsłonach, czyli wspomniany już wcześniej Deckard Cain, czy miasto Tristram. Gracze także otrzymają możliwość walki w sieci w nowym trybie multiplayer, no i bardzo istotna informacja: zostanie wydane Diablo 3 na PS3 oraz Xbox.

Wymagania Minimalne Diablo dla PC:

Windows® XP/Windows Vista®/Windows® 7 (Z ostatnimi Service Pack’ami) z DirectX® 9.0c
2.6 GHz Pentium® IV lub odpowiednik AMD Athlon® processor
128 MB PCIe NVIDIA® GeForce® 6600 GT lub ATI Radeon® 9800 PRO lub lepsza
12 GB miejsca na HDD
1 GB RAM (1.5 GB dla użytkowników Windows Vista®/Windows® 7)
napęd DVD-ROM
Szerokopasmowe połączenie z internetem
1024X720 minimalna rozdzielczość ekranu

Zalecane Wymagania dla PC:

Windows Vista®/Windows® 7
Procesor Dual Core 2.4Ghz
2 GB RAM
512 MB NVIDIA® GeForce® 8800 GTX lub ATI Radeon® HD 3870 lub lepsza

Najnowsze dziecko Blizzarda zapowiada się ciekawie, jednak przed twórcami nie lada wyzwanie, musza oni zmierzyć się nie tylko z rzeszą fanów na całym świecie, ale i z marką, którą sami wypracowali dla produkcji, postrzeganą jako hit do tej pory. Czy tak samo będzie po premierze?

O Autorze

Podobne Posty