Mark Morheime, szef Blizzarda ujawnił, że Diablo III pobiło rekord przedpremierowych zamówień tego studia. Posiada także najwięcej nagranych ścierzek audio spośród wszystkich gier tego giganta.

Podczas przedwczorajszej konferencji dla udziałowców podsumowującej pierwszy kwartał – będący już wszak za nami  – Mark Morhaine stwierdził, że Diablo III przedpremierowo kupiło więcej osób niż jakąkolwiek ich grę wcześniej. Poza tym ujawnił kilka ciekawych statystyk. Choćby to, że w becie Diablo wzięło udział około 2 mln. osób, czy że nocna premiera tytułu odbędzie się w 8 tys. sklepów na całym świecie. Innym rekordem, który został ustanowiony nieco wcześniej przez Jay’a Wilson’a jest liczba ścieżek dialogowych, których Diablo również ma najwięcej.

 „W pewnym momencie rozmawialiśmy ze znanym aktorem, aby podkładał głos jednej z głównych postaci, ostatecznie zdecydowaliśmy się go nie zatrudniać, ponieważ liczba linijek tekstu dla jego kwestii dialogowych wynosiła około 25 tysięcy. Koszt jednej sesji był do zaakceptowania, ale ich liczba była po prostu oszałamiająca.” – mówił wtedy Wilson

Diablo III już 15 maja, we wtorek. Nie mogę się doczekać! Wszystkie dotychczasowe publikacje na temat tytułu znajdziecie tutaj: Diablo 3.