Mogłoby się wydawać, że gry traktujące o przetrwaniu powinny być tworzone tylko i wyłącznie dla jednego gracza. Dlaczego? To proste – gdy jesteśmy zdani tylko i wyłącznie na siebie, to lepiej wczuć nam się w rolę postaci, która faktycznie musi starać się z całych sił, aby przeżyć.  Są jednak ludzie, którym zależy na trybach dla wielu graczy w produkcjach survivalowych.

Na multiplayer w jednej z gier tego typu, czyli Don’t Starve, fani czekali naprawdę długo. Pojawiły się nawet nieoficjalne mody, które umożliwiały lokalny co-op, jednak ze sporymi ograniczeniami – mogliśmy grać jedynie na jednej klawiaturze, do tego całość nie była przystosowana dla więcej niż jednego gracza.

Studio Klei postanowiło więc spełnić marzenia fanów i stworzyć pełnoprawny tryb sieciowy, w którym wspólnie ze znajomymi możemy próbować przetrwać w głuszy. Całość ma oferować doświadczenia takie same, jak tryb dla pojedynczego gracza. W ile osób będziemy mogli pograć? Cóż, kwestia ta nadal nie została wyjaśniona – mówi się, że minimum to obsługa do czterech graczy, ale na szczegóły pewnie przyjdzie nam troszkę poczekać. DLC pojawi się na PC, Macu i Linuxie, na razie nie wiemy, czy posiadacze wersji PS4 również się go doczekają.

I na koniec najlepsze – dodatek będzie całkowicie darmowy! Jedyną złą wiadomością jest planowany wzrost ceny samej gry.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty