Wymóg posiadania PlayStation Plus aby grać online na PS4 był bardzo kontrowersyjną decyzją, zwłaszcza dla graczy, którzy całą poprzednią generację korzystali z poprzedniej konsoli Sony. Na PlayStation 3, granie w trybie multiplayer było zupełnie darmowe, dzięki czemu wiele osób decydowało się na zakup tego, a nie konkurencyjnego urządzenia. Niestety dla graczy, Sony zdecydowało, że na nowej generacji również zażyczą sobie opłat za dostęp do rozgrywek sieciowych.

Jeśli do tej pory wahaliście się, czy rzeczywiście warto poświęcić około 20 zł miesięcznie na inwestycje w usługę abonamentową Sony to powinien zainteresować Was nadchodzący weekend, bowiem wtedy wszyscy gracze otrzymają PlayStation Plus za darmo…no, przynajmniej w teorii. W praktyce obejmuje to jedynie możliwość rozrywek multiplayerowych – nie dostaniecie więc dostępu do gier z Instant Games Collection, ani też zapisów w chmurze. Cóż – zawsze coś. 😉

Weekend z darmowym PlayStation Plus wystartuje w piątek 26 września, o godzinie 9:00 i zakończy się w poniedziałek 29 września, o tej samej porze.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty