ESL One coraz lepiej radzi sobie w Stanach Zjednoczonych, a organizowane przez tą organizację turnieje cieszą się dużym zainteresowaniem. Możemy właśnie śmiało powiedzieć o kolejnym kamieniu milowym – turniej w DOTA 2 odbędzie się w słynnym Madison Square Garden Theater, zdolnym pomieścić…ponad 5500 osób.  Rywalizacja ta będzie miała miejsce podczas New York Super Week – 10-dniowej imprezy, która powinna dodatkowo przyczynić się do popularności wspomnianego turnieju.

Nieco gorzej wygląda kwestia głównej nagrody, będzie to „zaledwie” 100,000$, co w porównaniu do puli nagród z zakończonego niedawno The International wygląda raczej… słabo. Niemniej jednak, każdy sposób na popularyzacje e-sportu jest dobry. 😉 Oczywiście, jak to zwykle bywa, turniej będzie transmitowany za pośrednictwem serwisu Twitch.

Turniej będzie miał miejsce w dniach 9-10 października i weźmie w nim udział 8 drużyn.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty