Podczas trwania panelu PAX, pracownicy BioWare, zdradzili kilka informacji na temat najnowszej, trzeciej odsłony Dragon Age, która oficjalnie wciąż nie została zapowiedziana. 

Kilka słów o zbroi, setach, wyglądzie

Spora część rozmowy dotyczyła ubrań członków zespołu, co było często komentowanym tematem w drugiej części. Jak wiadomo nasi przyjaciele, nie mogli ubierać nowych ciuchów, które znaleźliśmy podczas zwiedzania Kirkwall. Jakiś czas temu zapowiadano, że najnowszy Dragon Age, będzie połączeniem najbardziej wartościowych elementów pierwszej oraz drugiej części. Według uczestników panelu, w nowej odsłonie, gracze będą mogli nakładać komponenty zbroji swoim towarzyszom, ale ich wygląd znacząco nie ulegnie wtedy zmianie, natomiast na pewno poprawią się ich statystyki. Podczas robienie questów (zwłaszcza tych dotyczących konkretnej postaci z zespołu), będziemy mogli trafić na specjalne sety, dopasowane do danego członka drużyny, po którego nałożeniu, zobaczmy już różnice w wyglądzie. Ot takie połączenie drugiej i pierwszej części, masło maślane, zupełnie niepotrzebne, jakby nie można było zastosować po prostu, zwykłego,popularnego modelu, jaki mieliśmy w Dragon Age: Origins. Twórcy tłumaczą się tożsamością połączoną z identyfikacją wizualną dla danej postaci, po przez jej odzienie. Jak jednak podkreśla Mike Laidlaw, jest to początkowy plan i wszystko jeszcze może ulec różnym modyfikacjom.

Fabuła

Scenariusz trzeciej części, opierać się będzie na konfrontacji pomiędzy templariuszami i magami. My staniemy oczywiście po środku zażartej walki i szukając sojuszników (to takie BioWarowskie, Shepard, Stażnicy itp), będziemy musieli doprowadzić do porozumienia, bądź też opowiedzieć się po stronie konfliktu. Główny bohater nie będzie raczej ani Hawkiem, ani też Szarym Strażnikiem, być może podczas rozgrwyki natkniemy się na jednych i drugich. Na concept artach pojawiła się Morrigan, padły też takie nazwy lokacji jak:  Tevinter i Orlais.

Walka

Walka ma być bardziej taktyczna i opierać się na spotkaniach z wrogami, a nie na pojawianiu się kolejnych fal przeciwników, którzy skaczą z nieba bądź też pojawiają się nie wiadomo skąd.

To by było na tyle, w niedługim czasie wypłyną zapewne kolejne informacje, ciągle czekamy na oficjalną zapowiedź, może jakieś screeny. Dragon Age, to tytuł który wyrobił sobie już pewną markę, dlatego zapowiada się jako jedna z ciekawszych premier w przyszłości. Pomimo pewnego fiaska drugiej odsłony, gra na pewno będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem, a goście z Bioware maja coś do udowodnienia fanom serii.

Najnowsze informacje na temat gry znajdziecie tutaj: Dragon age 3

O Autorze

Podobne Posty