Dragon Age 3 zadebiutuje pod koniec 2013 roku. Oficjalna zapowiedź gry w końcu ujrzała światło dzienne, a co za tym idzie będzie więcej wiadomości nieopieczętowanych etykietą – wyciek.

Pierwszą pewną i dość istotną informacją jest silnik, na którym będzie hulać trójka. Zastosowany w Battlefield 3 oraz Medal of Honor: Warfighter Frostbite 2, ma według twórców zagwarantować dużo lepszą oprawę wizualną jak i bardziej interaktywny świat z większą swobodą w indywidualizacji postaci oraz przedmiotów.

Niewiele wiadomo na temat fabuły, ale podtytuł może sugerować, że templariusze oraz magowie odegrają w niej znaczącą rolę, co zresztą zdradzili sami pracownicy BioWare podczas panelu PAX w sierpniu 2011 roku. Pozytywnie odebrane zostały także słowa Aaryna Flynn’a, dyrektora generalnego BioWare Edmonton i BioWare Montreal, który zapewnia, że tym razem opinia graczy dotarła do projektantów, a co za tym idzie mamy nastawić się na kawał dobrej historii, duży świat, mnogość decyzji kształtujących fabułę oraz taktyczną i wymagającą walkę.

Więcej informacji na temat gry będzie się regularnie ukazywać w dziale Dragon Age 3.

O Autorze

Podobne Posty