Kilka miesięcy temu, przedstawiciele studia Froniter Developements oświadczyli, że Elite: Dangerous nie trafi na platformę Steam. Decyzja ta była motywowana przede wszystkim kwestiami finansowymi. Firma i tak musiała inwestować pieniądze we własne serwery, więc nie widzieli powodów, dla których mieliby dzielić się zarobkami z Gabem Newellem. Okazało się jednak, że zmienili oni zdanie, a gra pojawiła się na Steamie.

Elite: Dangerous jest kosmicznym symulatorem, który swój żywot zawdzięcza zbiórce na Kickstarterze. W grze możemy zajmować się handlem, eksploracją lub walką – wybór należy do nas. Twórcy ciągle wprowadzają do gry nową zawartość poprzez liczne aktualizacje. Poza PC, gra trafi także na platformy Xbox One i PlayStation 4.

 

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty