Gatunek kosmicznych symulatorów tak mocno przyjął się na pecetach, że początkowo ciężko było mi uwierzyć w to o czym właśnie piszę. To jednak prawda – jedna z najnowszych gier należących do tego gatunku została zapowiedziana na konsolę Microsoftu. Posiadacze Xboksów One otrzymają Elite: Dangerous, całkiem nieźle przyjęty tytuł od studia Frontier Development. Premiera przewidziana jest na najbliższe miesiące – tytuł ten ma pojawić się latem.

Elite: Dangerous ukazało się na PC w grudniu ubiegłego roku i szybko zdobyło świetne oceny w prasie. Aktualnie tytuł ten może pochwalić się średnią 80/100 w serwisie Metacritic, ciesząc się przy tym również uznaniem graczy. Wersja, która trafi na konsolę Xbox One ma być dokładnie taką sama produkcją, co wydanie pecetowe. Konsolowe Elite: Dangerous otrzyma też wszystkie dodatki, które do tej pory ukazały się na komputerach.

 

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty