Five Nights at Freddy’s to bardzo popularna seria niezależnych horrorów. Jej twórca, Scott Cawthon w ciągu zaledwie 8 miesięcy stworzył trzy części tej gry, przy czym każda spotkała się z dużym zainteresowaniem. Pomysł na grę był prosty – wcielamy się w niej w nocnego stróża, który musi przetrwać w starej pizzerii. Głównym, a właściwie jedynym zagrożeniem dla nas są mechaniczne zwierzęta.

Jak donosi serwis Hollywood Reporter, gra ma już wkrótce trafić na ekrany kin. Prawa do licencji zostały wykupione przez wytwórnie Warner Bros, zaś produkcją zajmą się David Katzenberg, Roy Lee i Seth Grahame-Smith. Aktualnie poszukiwany jest scenarzysta, który z krótkich i stosunkowo prostych gier będzie w stanie wyczarować film. Przyznam szczerze, że pomysł wydał mi się równie dziwny i nieprawdopodobny, jak ostatnie informacje o ekranizacji Tetrisa…

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty