Gry roguelike przyzwyczaiły nas do zmagania się z wymagającymi i licznymi grupami przeciwników w losowo generowanych lokacjach. Co byście jednak powiedzieli na to, aby nieco urozmaicić ten gatunek? Powiedzmy na przykład, że zamiast walczyć z przeciwnikami musielibyśmy ratować ludzi. Taką rozgrywkę zapewni nam Flame Over, nowa i ciekawie zapowiadająca się produkcja niezależna, tworzona przez niewielkie studio Laughing Jackal.

W grze Flame Over wcielimy się w rolę strażaka nazywającego się Blaze Carruthers, dla którego codziennością jest walka z pożarami. To właśnie ogień będzie naszym głównym przeciwnikiem, a twórcy zadbali o to, aby żywioł realistycznie się rozprzestrzeniał. Na początku wspominałem o grach roguelike nie bez powodu – we Flame Over znajdziemy sporo elementów charakterystycznych dla tego gatunku. Lokacje generowane są losowo, a gameplay przypomina twin-stick shootery – jedną gałką analogową poruszamy postacią, drugą zaś kierujemy strumieniem wody.

Trzeba przyznać, że całość wygląda nietypowo, ale zapowiada się całkiem ciekawie. Więcej dowiecie się z poniższego gameplayu.


Gra trafi do sprzedaży w formie cyfrowej już 11 marca na PS4, PSV i PC. Cenę Flame Over ustalono na poziomie 9,99 Euro.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty