Game Developers Conference 2015 ubiega przede wszystkim pod znakiem gier niezależnych. Mimo tego, swoje konferencje miały też duże, znane i cenione firmy, takie jak Valve. Ekipa Gabe’a Newella nie zapowiedziała jednak wyczekiwanego od lat Half-Life 3. Zamiast tego skupili się oni na sprzęcie, prezentując nie tylko nowe Steam Machines, ale też nieco odmieniony kontroler i… Steam Link.

Tym razem zaprezentowano dwa warianty Steam Machines – tańszy, stworzony przez Alienware, na którym uruchomiono The Talos Principle w 1080p/60 FPS oraz droższy (kosztujący od 2,000$), pozwalający na odpalenie nowego Unreal Tournament w imponującej rozdzielczości 4K. Niestety, sama koncepcja Steam Machines nadal wydaję mi się być nieco chybionym pomysłem. Urządzenia mają kosztować znacznie więcej, niż złożenie peceta o podobnych parametrach, nie oferując w zamian nic więcej.

Ciekawie prezentuje się natomiast kontroler tworzony przez Valve. Posiada on jedną gałkę analogową, fizyczne przyciski oraz dwa trackpady, które łączą prostotę użytkowania analogów z precyzją korzystania z myszy. Podobno pad ma sprawdzić się zarówno przy FPS’ach i grach akcji oraz w strategiach – cóż, pożyjemy, zobaczymy.

Steam Controller final design_0

Najciekawszą propozycją Valve jest jednak moim zdaniem ich najmniejsze i najtańsze urządzenie – Steam Link. Ta niewielkich rozmiarów skrzyneczka kosztować będzie zaledwie 50$ (ok. 180 zł) i pozwoli na strumieniowe przesyłanie obrazu z PC do telewizora. Dodatkowo, całość ma być niezwykle prosta w obsłudze – ot, podłączamy kabelki i…już, gotowe. Mnie już przekonali i prawdopodobnie skuszę się na zakup gdy tylko Steam Link pojawi się na rynku.

Steam Link

GDC San Francisco 2015 potrwa do jutra.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty