Panel świetlny, touchpad i wbudowany głośnik zapowiadały się jako świetne dodatki do kontrolera Dual Shock 4, w praktyce okazało się, że mało która gra obsługuje je w praktyczny sposób. Wygląda jednak na to, że Grand Theft Auto V okaże się pierwszym tytułem, który z powodzeniem wykorzysta tą funkcjonalność.

Jak dowiedzieliśmy się dziś ze strony PS Blog, w next-genowym remasterze GTA V na PlayStation 4 wykorzystane zostaną WSZYSTKIE wymienione powyżej możliwości nowego pada. Touchpad znajdzie zastosowanie przy zmienianiu broni, stacji radiowych, a także przełączaniu kamery pomiędzy widokiem FPP i TPP. Dotykowy panel użyjemy także do szybkiego rzutu granatem.

Głośnik posłuży nam do podsłuchiwania policyjnego radia oraz odbierania telefonów od naszych znajomych. Podobne rozwiązanie zastosowano już chociażby w InFamous: Second Son, gdzie sprawdziło się świetnie, także i tutaj powinno to nieźle budować klimat.

Panel świetlny zmieni kolor w zależności od postaci, którą będziemy kierować w danym momencie. Dodatkowo, podczas pościgów policyjnych będzie on migotał na czerwono i niebiesko.

Co sądzicie na ten temat? Fajna sprawa, czy raczej zbędne bajery?

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty

3 komentarze

    • Shav

      Zgadzam się. 🙂 Mnie ominęło GTA V na PS3, chociaż na półce stoi i wygląda na to, że przejdę od razu na PS4. 😉

  1. stopierwszy

    Miło byłoby ze strony R* jakby zaimplementowali też sterowanie samolotami za pomocą wbudowanych w DS4 żyroskopów.