Najnowszy raport serwisu Skąpiec.pl „Konsole i gry” pokazuje, czym polscy internauci kierowali się w ostatnim czasie podczas wyboru nowego sprzętu do grania oraz na jaki model konsoli ostatecznie się decydowali. Poniżej prezentujemy płynące z niego wnioski.

Magia marki

Często miewamy swoich ulubionych producentów telefonów czy komputerów, których produkty zawsze oglądamy i wybieramy w pierwszej kolejności. Podobne skłonności zdają się wykazywać polscy gracze. Zdecydowana większość z nich (48%) jest fanami maszyn od Sony. Entuzjaści amerykańskiego Microsoftu są zaś nieco mniejszą grupą (34% wyszukiwań). Jeszcze kameralniej przedstawia się zaś grono zwolenników japońskiego Nintendo, na które składa się około 9% internautów.

Stacjonarna czy przenośna?

Choć wydawać by się mogło, że pojedynek pomiędzy konsolą stacjonarną a przenośną powinien skończyć się zdecydowanym zwycięstwem pierwszej z nich, tak się jednak nie dzieje. Mimo poważnego zagrożenia zarówno ze strony tabletów, jak i telefonów komórkowych, konsole przenośne wciąż są w stanie liczyć na zainteresowanie około 40% osób poszukujących sprzętu do grania. Konsole stacjonarne przyciągają z kolei uwagę około 60% grupy.

Najpopularniejsze serie

Okazuje się, że wśród poszczególnych serii konsol Polacy tylko trzy uważają za naprawdę warte uwagi. Największym uznaniem cieszyło się niezmiennie PlayStation 3, które przyciągnęło uwagę prawie 43% kupujących. Miejsce drugie przypadło z kolei Xboksowi 360, który doczekał się 28% wyszukiwań. Pierwszą trójkę zamyka zaś nowe PlayStation 4, któremu w kilka miesięcy po premierze udało zainteresować około 20% kupujących. Konsole, które uplasowały się tuż poza podium – takie jak PlayStation Vita czy Xbox One – mogły pochwalić się dużo mniejszą, oscylującą w granicach 2-3%, popularnością.

Topowe modele

Poniżej prezentujemy zaś ranking najczęściej wybieranych modeli konsol w serwisie Skapiec.pl. Wynika z niego, że obecnym liderem rynku maszyn do gier jest najnowsze PlayStation 4.

1. Sony PlayStation 4

2. Sony PlayStation 3 Super Slim 12 GB

3. Microsoft Xbox 360 Slim 250 GB

4. Sony Playstation Vita Wi-Fi

5. Microsoft Xbox One

6. Microsoft Xbox 360 Slim 250 GB + Kinect

7. Sony PlayStation 3 Super Slim 500 GB

8. Xbox 360 250GB + Kinect

9. Xbox 360 4GB + Kinect

10.Xbox 360 250GB

O Autorze

Podobne Posty