24 października 2014 roku – zapamiętajcie ten dzień. To właśnie wtedy tysiące osób na całym świecie zamkną się w domu z suchym prowiantem i nie będą odchodzić od komputera przez najbliższy tydzień. Czemu? To proste – tego dnia na rynku ukaże się Civilization: Beyond Earth, czyli kolejna część jednej z najbardziej absorbujących i wciągających gier strategicznych na świecie.

Dzisiaj, developerzy uraczyli nas długim, bo aż 8-minutowym gameplayem, na którym możemy zobaczyć zwiedzanie nowej planety, system walki i rozwój technologiczny. Widać, że wiele rozwiązań przeniesiono z Cywilizacji V, co jest raczej dobrą wiadomością, bo gra była przejrzysta i prosta w obsłudze. Ciekawie wygląda za to system misji, który może być kolejnym elementem, przykuwającym miłośników strategii do monitorów. Czyżby „syndrom jeszcze jednej tury” miał przerodzić się w „syndrom jeszcze jednej misji”? 😉

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty