Już dziś premiera kolejnego epizodu przygodówki Game of Thrones, stworzonej przez studio Telltale Games. Drugi odcinek nazwany został „The Lost Lords” i kontynuuje opowieść o rodzie Forresterów. Dziś zagrać mogą posiadacze PC oraz konsol PlayStation 3 i PlayStation 4. Wersja na konkurencyjną konsolę pojawi się 4 lutego, natomiast platformy mobilne (iOS i Android) otrzymają epizod w czwartek.
W grze wcielamy się w członków rodu Forresterów – nieznanego z kart powieści i serialu, stworzonego specjalnie na potrzeby tej produkcji. Ród ten od zawsze wierny był Starkom, teraz zaś znajduje się w trudnej sytuacji, musząc przeciwstawiać się Lannisterom. W drugim epizodzie do grona aktorów znanych z serialu HBO dołacza Kit Harrington, czyli serialowy Jon Snow. Warto też przypomnieć, że Game of Thrones jest wyjątkiem wśród gier Telltale i cały sezon składać się będzie z 6, a nie 5 epizodów, co związane jest prawdopodobnie ze złożonością fabuły i aż pięcioma grywalnymi bohaterami.

Jeśli zastanawiacie się, czy warto sięgnąć po ten tytuł, to mam dla Was dwie rady. Pierwsza – zastanówcie się, czy poprzednie gry od Telltale Games przypadły Wam do gustu, sam gameplay nie uległ prawie żadnym zmianom. Jeśli tak, a przy tym lubicie uniwersum wykreowane przez Georga R.R Martina, to z pewnością nie będziecie zawiedzeni. Drugą opcją jest…poczekanie na naszą recenzję dwóch pierwszych epizodów, która powinna na dniach pojawić się na stronie. 😉

 

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty