Niedawno pisaliśmy o tym, że średnio udana i niezbyt popularna Arcania trafi na PlayStation 4. Teraz okazuję się, że prawdopodobnie nie będzie to jedyna gra wydawana przez Nordic Games, która doczeka się portu na konsole nowej generacji. W sklepie Amazon dodano kilka nowych produktów, wśród których pojawiają się Darksiders 2: Definitive Edition, MX vs ATV: Supercross Encore Edition, The Book of Unwritten Tales 2 oraz Legend of Kay Anniversary. Oczywiście, zawsze można uznać to za błąd, ale ilość opublikowanych informacji sprawia, że wydaje się to być bardzo prawdopodobne.

Dziwi jednak dobór tych produkcji, bo o ile Darksiders 2 jest naprawdę solidnym slasherem, który zebrał świetne oceny, o tyle reszta produkcji jest już zdecydowanie słabsza i mniej rozpoznawalna. Przyznajcie się – ilu z Was kojarzy w ogóle Legend of Kay, grę, która ukazała się w roku 2005 i świat zdążył o niej zapomnieć? Kto z Was zagrywał się w MX vs ATV: Supercross, które na Metacritic ma średnią rzędu 50/100? Może to jednak celowa strategia i Nordic Games starają się tchnąć drugie życie w przeciętniaki, nie wiem już sam.

Na chwilę obecną jedyną potwierdzoną informacją jest ta, która dotyczy Arcanii. Premiera gry na next-genach przewidziana jest na 22 maja 2015 roku. Co do reszty – musimy czekać na potwierdzenie ze strony wydawcy i dalsze ogłoszenia.

Przyznam szczerze, że jeśli Darksiders 2 miałoby pojawić się na PlayStation 4 w 1080p/60 FPS, z kompletem DLC i cenie niższej niż premierowe produkcje, to być może nawet bym się skusił…

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty