Około dwa miesiące temu firma Square Enix zarejestrowała nazwę „Lara Croft: Relic Run„. Wśród graczy szybko pojawiły się zarówno nadzieje, jak i dość chłodne kalkulacje. Podtytuł sugerował, że dostaniemy raczej niewielki spin-off lub tytuł mobilny. Dziś już wiemy, że to właśnie ta druga opcja okazała się trafną…

Lara Croft: Relic Run będzie typowym przedstawicielem gatunku endless-runnerów, w których cały czas przemy do przodu, zbierając rozmieszczone po planszach monety. W grze, jak nietrudno się domyślić, wcielimy się w rolę słynnej pani archeolog i na tym wszystkie powiązania z marką się raczej skończą. Oczywiście, twórcy obiecują szereg urozmaiceń rozgrywki, ale mam wrażenie, że w tym gatunku naprawdę ciężko jest wymyślić coś odkrywczego. Gra trafi na wszystkie trzy systemy smartfonowe – Windows Phone, iOS i Androida.

Na koniec najciekawsza informacja – grę Lara Croft: Relic Run pobierzecie za darmo. Będzie to tytuł free-to-play, prawdopodobnie z mikropłatnościami.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty