Pierwsza Magicka to ciekawa, choć pod wieloma względami niedopracowana produkcja. Mimo wszystko bawiłem się całkiem dobrze podczas jej ogrywania, głównie za sprawą świetnego humoru i luźnego klimatu. Tym milej zrobiło mi się na sercu, gdy w sieci pojawiły się pierwsze zapowiedzi drugiej części. Jak donoszą twórcy, Magicka 2 zadebiutuje już w maju tego roku na dwóch platformach – PC i PlayStation 4.

Druga część ma oferować kilka nowości, wśród których największą wydaję się być istnienie artefaktów. Będą to przedmioty, które wpłyną na rozgrywkę w różny, często trudny do przewidzenia sposób – np. zmieniając strukturę poziomów. Po raz pierwszy dostaniemy też możliwość ingerencji w wygląd naszych bohaterów i będziemy mogli dostosować go do naszych upodobań. W Magicka 2 powróci czteroosobowy tryb kooperacji wraz ze znakiem rozpoznawczym tej serii, czyli własnoręcznym tworzeniem czarów w oparciu o dostępne żywioły.

Magicka 2 zadebiutuje 26 maja na PC i PS4. Gra ma kosztować 15$, a więc około 57 zł. Zamawiając ten tytuł przed premierą otrzymamy dwa bonusy – unikalny strój dla naszego czarodzieja oraz możliwość wzięcia udziału w testach gry, które rozpoczną się 5 maja.

Przy okazji opublikowano też nowy zwiastun, który wcale nie nasuwa skojarzeń z Grą o Tron… 🙂

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty