O Shepardzie słów kilka, bo też nie można pozostawić  tematu Mass Effect 3 samego sobie. Usiądźcie więc wygodnie i poczytajcie co nieco o najnowszej, trzeciej już części przygód najbardziej znanego międzyplanetarnego Komandora. Uwaga, spojlery!

Zacznijmy od tego, że w Mass Effect 3 znacząco rozbudowano system walki wręcz, co, spójrzmy prawdzie w oczy, nie było rewelacyjnie rozbudowaną opcją w poprzednich odsłonach tego cyklu. Teraz ruchy mają być o wiele bardziej rozwinięte, a każda klasa otrzyma swój specjalny cios. Przykładowo inżynier będzie w stanie użyć swojego Omni-Tool do swojego rodzaju specjalnego ataku, który ma przypominać coś w stylu płonącego bicza.

W drugiej części Mass Effect, moce były rozwijane na zasadzie „czwórkowej” tj. od pierwszego, najsłabszego do czwartego, najsilniejszego poziomu, w którym stawało się potem ekspertem. W części trzeciej klasa Vanguard będzie w stanie dostosować siłę uderzenia niektórych mocy tak by, wedle życzenia zadawały większe obrażenia, bądź były efektywne na większym obszarze itd.

Co więcej, moce mogą być łączone, przykładowo strzał obszarowy, połączony z lodową amunicją może zamrozić większy obszar. Brzmi ciekawie bez wątpienia.

Kolejną, kluczową rzeczą w poprzednich odsłonach cyklu był system osłon, z którego korzystaliśmy absolutnie podczas każdej walki, jaką przyszło nam stoczyć. Tym razem ma zostać on rozwinięty o tak zwane fatal blow, tj. zajście przeciwnika od tyłu by w ten sposób zadać mu krytyczne obrażenia.

Chcesz żeby Mass Effect 3 był dla Ciebie niespodzianką zarówno pod względem fabuły, jak i napotkanych postaci? W takim razie skończ czytać ten tekst w tym momencie bo zepsujesz Sobie zabawę.

Mówię poważnie, wyłącz tą stronę…

…chyba, że naprawdę chcesz dowiedzieć się jeszcze kilku szczegółów. Oto one:

Twoja drużyna będzie mniejsza niż w dwójce, w której liczyła ona 12 kompanów. Jak mówią Panowie z BioWare, kluczem jest skupienie się na mniejszym teamie i nieco głębszych relacjach pomiędzy jego członkami. Co więcej, każda z głównych postaci, które mieliśmy możliwość do tej pory spotykać znajdzie się w Mass Effect 3, w taki, bądź inny sposób. Na pewno zrekrutujemy Garrusa, Liarę, Kaidana, Ashley i Tali (w zależności od naszych poczynań w poprzednich częściach cyklu). Producenci podobno zastanawiają się również nad Wrexem.

Mass Effect 3 Fabuła – czyli to co wiemy jak na razie, informacji będzie przybywać z każdym dniem.
Główny wątek fabularny mówi o tym, że Shepard stał się wrogiem numer jeden dla Cerberusa, czyli agencji, dla której pracował w drugiej części. Stało się tak ponieważ znów połączył się z Alliance, a sam Cerberus ze Żniwiarzami. Dlaczego? Póki co nie wiadomo.

Razem z Komandorem zwiedzimy światy Asari, Turian, Salarianów oraz Quarian. Odwiedzimy również Ziemię przed i po ataku Żniwiarzy. Już czuję ten klimat. Gierka będzie hulać na silniku Unreal Engine 3 i, co zapowiadają sami twórcy, graficznie będzie to coś czego dotąd nie udało się na nim osiągnąć. Zobaczymy.

Podobne Posty

Jedna odpowiedź

  1. Shepard

    Szkoda, że premiera Mass Effect 3, przeniesiona dopiero na 2012, już nie mogę się doczekać.