Steam to świetna platforma, jednak nie pozbawiona wad. Jednym z dość istotnych i dotkliwych do użytkowników problemów jest obecność licznych oszustów. Wielu scammerów wykorzystywało fakt, że konto na Steamie może założyć każdy, bez większych ograniczeń. W razie zbanowania jednego z kont nic nie stało też na przeszkodzie, aby całą „zabawę” rozpocząć od nowa.

Firma Valve postanowiła więc wprowadzić szereg nowych ograniczeń, które mają przyczynić się do zwiększenia porządku na Steam. Od teraz, aby uzyskać pełen dostęp do opcji komunikacyjnych i społecznościowych konieczne będzie dokonanie zakupu na minimum 5$. Jeśli tego nie zrobimy, to nie będziemy mogli zapraszać znajomych, głosować w Greenlight, oceniać przedmiotów w Warsztacie, a także korzystać z Rynku Steam. Oprócz tego nie będziemy mogli zdobywać też doświadczenia, kart, ani korzystać z mobilnej i przeglądarkowej wersji Steama.

Dopiero po wydaniu 5$ w dowolny sposób (zakup gry, dodanie funduszy do portfela Steam, kupno prezentu) dostajemy pełny dostęp do funkcjonalności Steam.

Jak nietrudno się domyślić, zmiany te są dość kontrowersyjne. Wydaję mi się jednak, że to dobry krok, dzięki któremu faktycznie może zmniejszyć się ilość kradzieży kont, przedmiotów i funduszy z kont Steam użytkowników.

 

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty