Bloodborne zapowiada się na naprawdę imponującą produkcję i z każdą kolejną informacją od twórców budzi coraz większe emocje. Dziś na oficjalnej stronie gry pojawiły się nowe informacje na temat tej produkcji.  Wśród znajdujących się tam danych znajdziemy przede wszystkim informacje o trybie wieloosobowym. Fani serii Soulsów powinni być zadowoleni – powróci zarówno kooperacja, jak i PvP.

Co-op w Bloodborne nie będzie odbiegał od tego, do czego przyzwyczaiły nas testy alfa w ubiegłym roku. Kooperacja będzie maksymalnie trzyosobowa i trwać będzie do pokonania bossa. Po zabiciu potężniejszego przeciwnika gracze zostaną odesłani do swoich własnych światów, dostając przy tym pewną nagrodę. Wspólne granie zostanie przerwane również w momencie śmierci któregokolwiek z graczy – gdy zginiemy, kooperacja zostaje przerwana bez żadnych nagród.

Tryb PvP będzie działał na podobnej zasadzie jak w poprzednich grach od From Software. Dwójka graczy będzie mogła przeprowadzić inwazję na świat innego gracza. Podobnie jak przy kooperacij w Bloodborne, tak i tutaj sesja online zakończy się po śmierci jednego z graczy lub rozpoczęciu walki z bossem.

Powracają także wiadomości, które można zostawiać innym graczom. Nie zabraknie też nagrobków, pozwalających na podgląd zgonu innych graczy.

Niestety, jest też gorsza wiadomość. Bloodborne otrzyma patch w dniu premiery. Aktualizacja poprawi płynność gry i stabilność trybów sieciowych. Oczywiście do gry online niezbędna będzie subskrypcja PS Plus.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty