Seria Final Fantasy miała w ostatnich latach swoje wzloty i upadki, jednak trzeba przyznać, że kolejna odsłona – FF XV zapowiada się bardzo interesująco. Dziś Square Enix przeprowadziło livestream, na którym prezentowano gameplay z wersji demo tej produkcji. Zainteresowani gracze mogli zapoznać się z ponad 2 godzinami rozgrywki, co pozwala dokładnie przyjrzeć się poszczególnym aspektom tej produkcji. Wygląda na to, że najciekawiej zapowiadają się dynamiczne starcia z przeciwnikami.

Twórcy rezygnują z turowych pojedynków, które stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów serii. Tym razem przejmiemy pełną kontrolę nad bohaterami, a starca toczyć będziemy w czasie rzeczywistym. Zastosowany model walki przypomina nieco ten z Final Fantasy VII: Crisis Core, wydanego jedynie na konsoli PlayStation Portable. Także i sterowanie w Final Fantasy XV wydaję się być całkiem intuicyjne.

Kontroli nad postaciami przyjrzał się bliżej portal Kotaku, który opublikował dość obszerną analizę tutoriala dostępnego w wersji demonstracyjnej. Postać kontrolujemy przy pomocy gałek analogowych, jeden z przycisków pada odpowiada za podstawowy atak. Specjalne umiejętności wybieramy przy pomocy d-pada, a następnie odpalamy jeszcze innym przyciskiem. Wszystko wydaję się być mało skomplikowane i bardzo intuicyjne, zwłaszcza jak na japońską produkcję.

Niestety, przy okazji streamu poinformowano też, że prace nad Final Fantasy XV ukończone są w 60%. Stawia to tegoroczną premierę pod znakiem zapytania.

Wersja demonstracyjna gry zostanie dołączona do Final Fantasy Type-0 HD. Oprócz tego planowane jest też inne, krótsze demo FF XV do pobrania dla wszystkich.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty