Przy okazji ogłoszenia prac nad remasterem DmC: Devil May Cry wspomniano też o planach odświeżenia wcześniejszej odsłony cyklu. Devil May Cry 4 ukazało się w roku 2008 i zdążyło zestarzeć się znacznie bardziej, niż DmC z roku 2013. Odświeżona wersja „czwórki” spotkała się więc ze sporym zainteresowaniem, ale póki co brakowało jakichkolwiek informacji na jej temat. Dopiero dziś developerzy z firmy Capcom udostępnili nieco więcej informacji.

Przede wszystkim, w Devil May Cry 4 Special Edition znajdziemy pięć unikalnych postaci. Każdy z wojaków będzie posiadał swoje własne ciosy i umiejętności specjalne. Do naszej dyspozycji oddani zostaną Nero i Dante, czyli bohaterowie oryginalnej wersji, ale także Vergil, Trish oraz Lady. Odświeżone DMC4 dostanie też tryb Legendary Dark Knight, w którym będziemy toczyć walkę przeciwko hordom oponentów.

Gra doczeka się też liftingu graficznego. Devil May Cry 4 Special Edition będzie działać w 1080p i 60 klatkach na sekundę, poprawiona zostanie też jakość tekstur.

Odświeżone DMC 4 trafi na PC, PS4 i XBO latem tego roku.