Pamiętacie, jak jakiś czas temu pisałem tutaj, na Holu, o grze Paranautical Activity? Było to już dość dawno, więc gwoli przypomnienia – gra została usunięta ze Steam. Powiecie, że to nic takiego i przecież zdarza się – wygasają umowy z wydawcami lub pojawiają się jakieś problemy natury prawnej. Tutaj jednak sprawa była nieco bardziej skomplikowana, bo gra zniknęła z tego powodu, że jej twórca groził śmiercią samemu Gabe’owi Newellowi…

Dziś jednak okazuje się, że Paranautical Activity na Steam powróciło. Co więcej, gra doczekała się zupełnie nowej aktualizacji, a co za tym idzie również nowej zawartości. Developerzy wprowadzili do gry nowy poziom, przedmiot i broń. Jak to możliwe? Cóż, poprzedni developer, Code Avarice sprzedał prawa do gry studiu Digerati Distribution i wygląda na to, że osiągnięto pewien kompromis – gra wraca na platformę Valve, jednak bez problematycznego twórcy.

Paranautical Activity jest połączeniem pierwszoosobowego shootera z grą roguelike. Zmagamy się tutaj z losowo generowanymi poziomami, po brzegi wypełnionymi przeciwnikami. Całość w oprawie graficznej opartej o voxele i z całkiem przyjemną ścieżką dźwiękową w tle.

Z całej tej historii wynika jeden morał – jeśli jesteś developerem gier, to żyj w zgodzie z Gabenem.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty