Parę dni temu bardzo zachwycałem się nowym zwiastunem Persona 5, jednak nie wiedziałem zbyt wiele na temat samej rozgrywki. Cóż, taki już urok japońskich gameplayów, pozbawionych angielskiego tłumaczenia. Na szczęście z pomocą przyszli fani, którzy postanowili przetłumaczyć napisy na nieco bardziej zrozumiały dla nas język. Oprócz tego, również producent gry, Katsura Hashino, ujawnił kilka informacji na temat tej gry.

W Persona 5 nie będziemy już zwiedzać niewielkiego miasteczka, a zamiast tego trafimy do dzielnicy Shibuya w Tokio. Jak to zwykle w tej serii bywa, głównym bohaterem będzie uczeń – licealista, tym razem jednak nie będzie to grzeczny nastolatek, a osoba z pewnymi problemami. Naszą drużyne skomplementujemy już na samym początku gry, a jej członkiem będzie też antropomorficzny kot o imieniu Morgana, będący prawdopodobnie odpowiednikiem Teddiego z części czwartej. Miejscem spotkań naszego zespołu, zamiast supermarketu, będzie teraz kawiarnia.

Persona 5 - Arsene

Pierwsza Persona, którą do swojej dyspozycji otrzyma główny bohater, zwać się będzie Arsène, co jest prawdopodobnie nawiązaniem do słynnego złodzieja, Arsène Lupina. Oczywiście, w Persona 5 nie zabraknie social-linków, czyli relacji z innymi postaciami w grze.

Poniżej znajdziecie trailer z przetłumaczonymi napisami, za który odpowiada użytkownik o nicku YongYea:
Persona 5 jest obecnie w fazie tworzenia i pojawi się na konsolach PlayStation 3 oraz PlayStation 4 jeszcze w tym roku – przynajmniej w Japonii i USA.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty