W najbliższy wtorek, 10 lutego, na rynku pojawi się Evolve, najnowsza produkcja od twórców Left4Dead. Główne założenia nie uległy większym zmianom – to nadal shooter nastawiony na tryb kooperacji. Zmiany dotknęły jednak głównego trybu zabawy, który przekształcony został w 4v1, gdzie czwórka graczy wciela się w rolę łowców, a jeden – w monstrum. Całość zapowiada się bardzo przyzwoicie, choć raczej przeznaczone będzie dla osób, które cenią sobie zabawę ze znajomymi.

Evolve trafi na 3 platformy – PC, PlayStation 4 oraz Xbox One i całkowicie ominie poprzednią generację konsol. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, gdy weźmie się pod uwagę bardzo przyzwoity wygląd tej produkcji. Osobiście, bazując na przeżyciach z beta-testów mam mieszane uczucia, bo grało się miło, ale…czegoś zdecydowanie brakowało. Trzeba jednak uwzględnić fakt, że beta była dość mocno ograniczona, a w pełnej wersji ma pojawić się więcej trybów gry, postaci i ogólnie zawartości.

Cechy gry:
· 4 na 1 – Znajdź trójkę znajomych i wspólnie zapolujcie na potwora albo prześladuj ludzi jako ewoluująca bestia. Niezależnie od tego, którą stronę wybierzesz, zyskasz dostęp do potężnej broni i zdolności, które zapewniają wyrównaną i pełną rywalizacji rozgrywkę.
· Poluj wspólnie lub giń samotnie – Wybierz łowcę, który pasuje do Twojego stylu gry – wciel się w trapera, żołnierza wsparcia, szturmowca albo sanitariusza. Każdy z nich posiada przydatne umiejętności, a współpraca w drużynie jest kluczem w trakcie starcia z potworem.
· Drapieżna bestia – potwór – samotny drapieżnik – jesteś bossem w trakcie tego starcia. Użyj dzikich zdolności zwierzęcego instynktu, by siać zniszczenie, zabijać ludzi i udowodniać, że jesteś przedstawicielem dominującego gatunku.
· Dzika planeta – Na planecie Shear, fauna ani flora nie jest przyjazna. Możesz paść ofiarą wielu naturalnych niebezpieczeństw albo wykorzystać je, by zyskać strategiczną przewagę nad swoją ofiarą.
· Personalizacja postaci – Zdobywaj kolejne poziomy, odblokuj potężne ulepszenia oraz skórki i premie dla swojej ulubionej postaci: łowcy lub potwora. Rozwijaj współczynnik nikczemności i stań się drapieżnikiem alfa.

źródło: informacja prasowa od firmy Cenega

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty