Obecnym standardem rozdzielczości w grach wydaje się być 1080p, chociaż coraz więcej produkcji wspiera rozdzielczość 4K. Wygląda jednak na to, że tak naprawdę, jedynym ograniczeniem jest pomysłowość developerów i moc sprzętu graczy. Jak dziś ujawniono, nadchodzące za około miesiąc Project Cars będzie wspierać rozdzielczość 12K. Brzmi imponująco, prawda?

Warto jednak pamiętać, że obecnie nie istnieją monitory, które obsługiwałyby taką rozdzielczość. Opcja ta przeznaczona jest dla graczy, którzy chcą połączyć ze sobą 4 monitory 4K. Można przypuszczać, że dla miłośników symulacji to bardzo ciekawa opcja. Niestety, większość graczy będzie musiała zadowolić się klasycznymi rozwiązaniami, ze względu na wysoką cenę monitorów i komputera, który poradzi sobie z grą na tak wysokich ustawieniach.

Co ciekawe, twórcy nie wykluczają powstania wersji demo Project Cars. Być może pojawi się jakaś możliwość przetestowania gry przed premierą.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty