Wczoraj zadebiutował pierwszy epizod Resident Evil Revelations 2 i gra zdobyła całkiem przyzwoite oceny. Mimo tego wygląda na to, że nie obejdzie się bez małego skandalu. Jedną z najbardziej reklamowanych cech tej produkcji była bowiem możliwość przejścia jej w trybie lokalnej kooperacji, ramię w ramię ze znajomym. Niestety, funkcji tej zabrakło w wersji PC i to bez żadnego wyjaśnienia ze strony twórców.

Sytuacja jest jeszcze bardziej nieprzyjemna, bo informacja na temat lokalnej kooperacji jeszcze do premiery widniała w karcie produktu na Steam. Opis zmieniono niedługo po premierze, bez wydawania jakiegokolwiek komunikatu, który tłumaczyłby całą sytuację. Dopiero w rozmowie z serwisem Eurogamer, jeden z przedstawicieli firmy Capcom potwierdził, że usunięcie tego trybu było przemyślane i miało na celu zapewnienie komfortowej gry na wszystkich konfiguracjach. Wygląda więc na to, że lokalna kooperacja po prostu do Resident Evil Revelations 2 na PC nie trafi.

Jak nietrudno się domyślić, takie zachowanie ze strony developerów nie spodobało się graczom i wielu z nich zaczęło domagać się zwrotu pieniędzy za zakup.

 

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty