Studio Amanita Design wydaje się nie podążać za współczesnymi trendami. W czasach, gdy większość developerów dąży do jak największej ilości akcji, wybuchów i wodotrysków graficznych, czeska firma tworzy klasyczne i bardzo sympatyczne gry przygodowe. Pamiętacie jeszcze serię Samorost? Jeśli tak, to powinien ucieszyć Was zwiastun trzeciej części tego cyklu.

W Samorost 3 po raz kolejny wcielimy się w gnoma, którego zadaniem będzie opuszczenie tajemniczej planety. W grze powróci też ciekawa oprawa graficzna, w której połączono fotografie i grafikę komputerową. Samorost 3 ma ukazać się jeszcze w tym roku – na PC i platformach mobilnych z systemami iOS i Android. Jeśli chcecie sprawdzić ten model rozgrywki w praktyce, to na oficjalnej stronie gry możecie zagrać w pierwszą część Samorost za darmo.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty