Chociaż studio Double Fine Productions ostatnio odeszło od tworzenia wysokobudżetowych gier i skupiło się na produkcjach mniejszych (aczkolwiek bardzo pomysłowych),  Tim Schafer wciąż planuje wyprodukować pierwszoligowy tytuł. Taką informację znajdziemy w wywiadzie dla portalu Game Industry:

Mamy cztery zespoły, a jeśli połączymy dwa z nich, będziemy posiadać ekipę podobnego rozmiaru, z jaką stworzyliśmy Psychonauts czy Brutal Legend.

Później Schafer nieco się zaplątał i skupił raczej na wyjaśnianiu niestosowności konwersowania o rozmiarze, jednak szybko rozmowa wróciła na właściwy tor. Co więcej, można uznać, że usłyszeliśmy w miarę konkretną deklarację:

Ciągle chcę tworzyć rozbudowane światy fantasy i myślę, że znowu zrobimy wielką grę.

A jest na co czekać, bo Tim Schafer maczał palce w takich produkcjach jak Grim Fandango czy The Secret of Monkey Island. W lutym tego roku studio Double Fine ogłosiło z braku wydawcy zbiórkę pieniędzy wśród fanów na wyprodukowanie jeszcze niezapowiedzianej, przygodowej gry. Odzew zaskoczył chyba wszystkich – oczekiwano 400 000 dolarów, a już po trzech dniach od rozpoczęcia akcji na konto trafiła kwota ponad miliona dolarów.

 

Podobne Posty