Shovel Knight to zręcznościowa platformówka w stylu gier retro, a jednocześnie jedna z najciekawszych produkcji niezależnych ostatnich lat. Produkcja ta póki co ukazała się jedynie na PC, Wii U oraz 3DS, ale już wkrótce pojawi się też na innych platformach. W zeszłym roku pojawiły się pierwsze informacje na temat debiutu gry na platformach Sony, dziś poznaliśmy szczegóły. W rycerza wyposażonego w szpadel na sprzęcie Sony wcielimy się już w kwietniu.

Developerzy ze studia Yacht Club Games udzielili dziś informacji na temat dokładnej daty premiery i wygląda na to, że pojawi się ona na rynku stosunkowo niedługo. Premiera Shovel Knight na PS3, PS4 i PS Vita przewidziana jest na 22 kwietnia. Dodatkowo, dobrą wiadomością jest to, że gra wspierać będzie funkcję cross-buy. Oznacza to, że kupując grę na jedną platformę otrzymamy ją też w wersji na pozostałych konsolach.

Wersja Shovel Knight na konsolach Sony będzie zawierała mały dodatek, smaczek dla fanów tych platform – w grze pojawi się Kratos z serii God of War, prawdopodobnie jako jeden z przeciwników.

 

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty