Firma analityczna NPD udostępniła raport dotyczący sprzedaży gier w ubiegłym miesiącu w Stanach Zjednoczonych. Wygląda na to, że wieczna wojna między Microsoftem i Sony zeszła na drugi plan. Zarówno w rankingu sprzedaży sprzętu, jak i gier dominuje….Nintendo. Świetnie sprzedała się zarówno konsola New 3DS, jak i odświeżone Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D.

Majora’s Mask 3D znalazło się na pierwszym miejscu rankingu i przebiło multiplatformowe Evolve. Na trzecim miejscu znalazło się polskie Dying Light – studio Techland ma kolejny powód do domu. Dalsze miejsca są raczej bez większych zaskoczeń i znajdziecie tam Advanced Warfare, GTA V i NBA 2k15, czyli stałych bywalców. Wśród nowinek warto wymienić Dragon Ball: Xenoverse, The Order 1886 i Monster Hunter Ultimate 4.

Pełna lista prezentuje się następująco:

1. The Legend of Zelda: Majora’s Mask 3D
2. Evolve
3. Dying Light
4. Call of Duty: Advanced Warfare
5. Grand Theft Auto V
6. NBA 2k15
7. Dragon Ball: Xenoverse
8. Minecraft
9. The Order 1886
10. Monster Hunter Ultimate 4

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty