MOBA to nie tylko ciekawy gatunek, ale też i interesujące zjawisko. Chociaż ten typ gier wywodzi się od strategii czasu rzeczywistego, to porzuca niemal wszystkie naleciałości z klasycznych RTS’ów. Nie ma tutaj rozbudowy baz, zbierania surowców, ani też jakiegokolwiek wpływu na jednostki niezależne. To wszystko może się jednak niedługo zmienić, bowiem na horyzoncie pojawiła się Supernova. Ta MOBA, tworzona przez Bandai Namco, ma szansę faktycznie wybić się spośród licznej konkurencji.

Główne zasady są raczej dość jasne i nie różnią się od konkurencji w postaci DOTA 2 i League of Legends. Supernova to kolejny tytuł, który polega na zmaganiach dwóch pięcioosobowych drużyn, a mapy po raz kolejny podzielone zostały na trzy wyraźne linie. Istnieje jednak jeden niewielki szczegół, który wyróżni Supernovę od innych, podobnych produkcji. Mowa o bardziej rozbudowanych elementach strategicznych, które po raz kolejny przybliżą MOBA do RTS’ów.


W grze, poza awansowaniem naszego bohatera na kolejne poziomy, będziemy mieli też możliwość wpływania na rozwój drzewka technologicznego i jednostek niezależnych, walczących po stronie naszej drużyny. Za każdym razem, gdy nasz heros zdobędzie kolejny level otrzymamy też możliwość ulepszenia minionów.

W Supernova nie zabraknie mikrotransakcji, które będą dotyczyć przede wszystkim kosmetycznych przedmiotów. Sama gra ma być dostępna za darmo jeszcze w tym roku, jedynie na PC. Na oficjalnej stronie tej produkcji możecie zapisywać się do testów.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty