Nie wiem czy ktokolwiek się tego spodziewał. Niezależne Octodad: Dadliest Catch okazało się strzałem w dziesiątkę. Developerzy opublikowali dziś dane dotyczące sprzedaży tej produkcji oraz infografikę zawierającą inne, ciekawe statystyki. Przypuszczalibyście, że gra sprzedała się w ponad 500 tysiącach egzemplarzy i zarobiła niemal 5 milionów dolarów?

Co ciekawe, gra sprzedawała się znacznie lepiej na PC. Jedynie 32% sprzedanych egzemplarzy zostało zakupionych przez posiadaczy konsoli PlayStation 4. Zaskakuje też popularność jaką cieszy się Octodad: Dadliest Catch, bowiem gra była raczej średnio oceniana przez krytyków. Zainteresowanie podsycali jednak popularni YouTuberzy, a zwłaszcza PewDiePie, który słynie z ogrywania (i nagrywania ;)) bardzo nietypowych produkcji.

Poniżej znajdziecie pełną infografikę.
Octodad_infografika

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty