Wczoraj wspominałem, że trwa obecnie świetny okres dla miłośników gier RPG. Dziś moje słowa wydają się potwierdzać, bowiem pojawiła się zapowiedź kolejnego, ciekawego przedstawiciela tego gatunku. Sword Coast Legends ma być klasyczną grą RPG osadzoną w uniwersum Dungeons and Dragons. To jednak nie koniec niespodzianek, bowiem gra ma mieć całkiem sporo wspólnego z tradycyjnymi, papierowymi grami fabularnymi…

Sword Coast Legends tworzone jest przez niezbyt znane studio o nazwie N-Space, odpowiedzialne za szereg średnio udanych produkcji. Tym razem ambicje są spore, bowiem gra ma być czymś na kształt połączenia klasycznych RPG’ów z tymi nowoczesnymi. Czwórka (lub mniej) śmiałków wcieli się w rolę poszukiwaczy przygód, podczas gdy jeden gracz zostanie Mistrzem Gry. Celem tej osoby będzie wykorzystywanie dostępnych narzędzi do utrudniania drużynie wykonania zadań.

Brzmi ciekawie, prawda? Tego typu rozgrywka nie jest jednak niczym nowym. Podobne rozwiązanie zastosowano w niezależnej produkcji Dungeonland sprzed 2 lat.

Na chwilę obecną nie mamy więcej informacji na temat Sword Coast Legends. Na otarcie łez zostawiamy Was jednak z krótkim teaserem.

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty