Wyznacznikiem jakości gry są nie tylko oceny w pismach i serwisach branżowych, ale również zainteresowanie społeczności. Bardzo często przejawia się ono w postaci tworzenia przeróżnych, nieoficjalnych dodatków, które w jakiś sposób modyfikują grę. Świetnym przykładem jest np. Skyrim, który doczekał się dziesiątek tysięcy modów, zmieniających wszystko – począwszy od grafiki, a na fabule kończąc. Już niedługo, do grona namiętnie modyfikowanych produkcji dołączy…polskie Dying Light, stworzone przez wrocławskie studio Techland.

Pierwszym krokiem ma być udostępnienie narzędzi moderskich dla wszystkich graczy, którzy chcieliby sprawdzić swoje zdolności kreatywne. Na tym jednak  wsparcie dla modderów się nie skończy – developerzy z Techlandu mają też zamiar aktywnie wspierać osoby tworzące mody do Dying Light. Póki co, na forum firmy pojawiła się osobna kategoria, poświęcona tej właśnie tematyce. Fani mogą wypowiadać się na temat udostępnianych narzędzi, a także wymieniać się poglądami i pomysłami na modyfikacje.

Premiera Dying Light została przyjęta z ogromnie pozytywnym odzewem wśród graczy z całego świata. Wielu graczy PC zdążyło już wyrazić swoje zaangażowanie i ekscytację poprzez tworzenie modów zmieniających wiele elementów w mechanice gry. Jako Techland chcemy zobaczyć więcej podobnych inicjatyw! Jako gra typu „sandbox”, o otwartej strukturze świata, Dying Light jest idealnym materiałem do modyfikacji. Z tego właśnie powodu pracujemy obecnie nad darmowymi i rozbudowanymi narzędziami moderskimi do gry. I chcielibyśmy porozmawiać z graczami, by dowiedzieć się, czego oczekują.

Zapraszamy wszystkich graczy Dying Light do odwiedzenia naszego oficjalnego forum, by podzielili się z nami swoimi pomysłami na mody – nieistotne, jak szalonymi. Forum znajduje się pod tym adresem.

Moderzy stanowią ważną część naszej społeczności graczy od czasów Call of Juarez 2 i Dead Island -co chcielibyśmy kontynuować przy okazji Dying Light. To zaproszenie jest dopiero pierwszym etapem naszej współpracy ze społecznością graczy. Po tym, jak narzędzia moderskie zostaną wypuszczone, planujemy aktywnie wspierać najlepsze mody stworzone przez graczy. Chcemy dać graczom swobodę twórczą, by Dying Light pozostało świeże i ciekawe nawet lata po premierze. Chcemy podziękować graczom za wsparcie, jakie nam okazali, i wypatrujemy ich pomysłów na to, w jakim kierunku Dying Light może teraz podążyć.

Źródło: informacja prasowa firmy Techland

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty