Od paru dni jednym z najgłośniejszych tematów dotyczących gier, przynajmniej konsolowych była dyskusja na temat długości The Order 1886. Według pierwszych informacji, nadchodzący tytuł ekskluzywny na konsolę Sony miał trwać około 10 godzin. Później zaś pojawiły się głosy, że można ukończyć go w połowę tego czasu. Sytuacja wyklarowała się wczoraj, gdy w serwisie YouTube pojawił się kompletny gameplay z gry, wraz z krótkim opisem.

Wynika z niego, że The Order 1886 można ukończyć w nieco ponad 5 godzin, z czego połowa to cutscenki. Całość przypomina interaktywny film zamiast typowej gry, a niektóre rozdziały w całości składają się z filmików z okazjonalnymi sekwencjami QTE. Nieco rozczarowujący jest też fakt, że po ukończeniu gry i zdobyciu platynowego trofea nie będzie tu zbyt wiele do roboty. Gra zapowiada się jako produkcja typowo na jeden raz, bez mnóstwa poukrywanych sekretów.

Sam jednak ufam developerom z Ready at Dawn i jestem pełen nadziei odnośnie The Order 1886. Gra wygląda fenomenalnie, a developerom udało się również zachować mroczny klimat wiktoriańskiego Londynu. Jeśli te kilka godzin spędzone w grze będzie odpowiednio wypełnionych akcją i emocjami, to sądzę, że będziemy mogli mówić o udanej produkcji, pomimo niewątpliwie krótkiego czasu zabawy.

Premiera The Order 1886 już w ten piątek, 20 lutego, tylko na PlayStation 4.

 

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty