Przedwczoraj, na amerykańskich serwerach zadebiutowały tokeny do World of Warcraft. Pozwalają one na przedłużenie czasu gry bez potrzeby wydawania gotówki. System jest prosty – jeden gracz kupuje specjalny token za 20$, a następnie wystawia go w domu aukcyjnym. Kupuje go inny gracz, a wirtualne złoto trafia do sprzedawcy.

Domyślną ceną pierwszych tokenów było 30,000 sztuk złota. Później ich cena zaczęła zmieniać się w zależności od popytu. W bardzo krótkim czasie tokeny zaczęły tracić na wartości, co prawdopodobnie spowodowane było dużą ilością osób, które chciały szybko zarobić wirtualną walutę. W ciągu jednego dnia cena spadła o prawie 1/3, do poziomu 22,000 złota za 30 dni gry w World of Warcraft.

Aktualnie cena tokenów powoli wzrasta, chociaż i tak jest dość niska – 24,000 sztuk złota za miesiąc grania nie wydaje się być wygórowaną wartością.

W sieci zadebiutowała też strona, której głównym celem jest informowanie o cenie tokenów – wowtoken.info.

Już niedługo system ten ma pojawić się także w Europie. Ja już nie mogę się doczekać, żeby wreszcie wykorzystać moje uzbierane 200 tyś. sztuk złota. 😉

O Autorze

Zapalony gracz od kilkunastu lat (tak, zaczynałem w bardzo młodym wieku ;)). Ulubiony gatunek? To dla mnie bez znaczenia, jestem w stanie docenić każdą grę, jeśli faktycznie ma ona coś do zaoferowania, nie znoszę jednak odcinania kuponów od znanych marek - kolejne części Call of Duty nie są dla mnie. ;)

Podobne Posty