Wczoraj miała miejsce premiera UEFA Euro 2012, czyli dodatku typu DLC do FIFY 12 w wersji na Xboxa. Dzisiaj rozszerzenie otrzymają posiadacze Playstation, a jutro gra trafi na komputery PC. Już kilkadziesiąt minut po debiucie forum producenta zalały posty niezadowolonych graczy. Okazało się, że prawie połowa drużyn ma niezgodne z rzeczywistością stroje, a nawet nazwiska piłkarzy.

Electronic Arts wydaje kolejne edycje oficjalnych gier powiązanych z imprezami piłkarskimi od kilkunastu lat, ale taka  wpadka zdarzyła się po raz pierwszy. Wśród „nieprawdziwych” reprezentacji znalazła się między innymi drużyna Ukrainy – czyli współgospodarzy turnieju. Wydawca tłumaczy takie rozwiązanie faktem, że niektóre federacje piłkarskie postawiły zbyt wygórowane żądania finansowe, a zbliżający się turniej nie pozostawił wiele czasu na negocjacje.

Poniżej prezentujemy trailer UEFA Euro 2012.

[youtube id=”W9FDF_hD7Xg” width=”600″ height=”350″]

 

Podobne Posty

Jedna odpowiedź

  1. Aegnor

    Dramat i katastrofa. Gdzieś czytałem, że nie ma licencji na Ukrainę – jednego z gospodarzy. Sam fakt wydania gry, która nie jest w wersji standalone jest dla mnie porażką wydawcy.